Novinky

Zdravé hubnutí - pozor na krátkodobá řešení

2.1.2016

Vánoční svátky jsou za námi a mnohým z nás Ježíšek nadělil vedle pěkných dárků i několik kil navíc. Nedostanete se po Vánocích do svých oblíbených kalhot a je Vám „nepříjemně“ ve vlastním těle? Rozhodli jste se zhubnout a toužíte po tom, aby to bylo co nejrychleji?  Dávejte si však pozor, abyste nezvolili pouze krátkodobé řešení. Různé hladovky a půsty nutí organismus uchovávat veškerou přijatou energii na horší časy. Při nepravidelném stravování se tak zpomaluje metabolismus. 

Principem řady redukčních diet je většinou omezení určité skupiny živin, nejčastěji tuků, ale i sacharidů. Populární je např. tzv. ketogenní dieta. Jí se výhradně bílkoviny a minimum sacharidů (jsou v chlebu, bramborách, těstovinách, rýži…). Tělo se tak dostane do fáze „ketózy“, díky čemuž se silně sníží obsah tuku v těle. Ketóza není stav příznivý, pro tělo je stavem nouze. Kila jdou dolů velmi rychle, ale zejména odvodněním. Mizí i svalová hmota. Po skončení diety málokdo vydrží nevrhnout se na pečivo, přílohy, ovoce, takže rychle přibere. A ne svaly, nýbrž tuk.

Jak naše tělo naladit na nový režim, který přinese kýžené výsledky? Chcete změnit váhu? Chcete se vyhnout nemocem? Důležité je jíst zdravě a pravidelně. Od toho, jak se stravujete, se odráží nejen váš fyzický stav, ale i psychický. Špatnou životosprávou dáváte do budoucna průchod nemocem, které vás mohou zasáhnout. Jídelníček by měl být správně vyvážený co do obsahu a poměru bílkovin, sacharidů a tuků. Měl by obsahovat dostatečné množství vitaminů a minerálů.

Jelikož jsme sami tento problém každý rok řešili, rozhodli jsme se před více než 4 lety začít připravovat krabičkovou dietu. Jejím principem je pravidelná a vyvážená strava, neboť jednotlivé chody následují po cca 3 hodinách. To zaručí příjem potravy po celý den a nemusíte se tedy obávat nepříjemného hladu. Strava je nutričně vyvážená, obsahuje vhodný poměr živin, dostatek vitamínů, minerálů, vlákniny. Pozvolný úbytek váhy (0,5 – 1 kg týdně) je daleko stálejší než výrazný úbytek v krátkém intervalu. Díky připraveným porcím získává hubnutí svůj řád. Tento způsob zhubnutí se pravidelně osvědčuje u řady našich zákazníků.

Krabičková dieta je v podstatě racionální způsob stravování. Jídla máte takto rozdělená do menších dávek, nekonzumujete velké porce najednou. Strava je pestrá a rozmanitá, váš organismus si zvykne na pravidelnou stravu a nemá potřebu vytvářet tukové zásoby. Toto je právě výhoda stravování „pomocí krabiček“, podle kterého se můžete stravovat dlouhodobě, či dokonce trvale.

Nezapomínejte také na cvičení. Zaměřte se na aerobní aktivity – pohybové aktivity nižší a střední intenzity - aspoň dvakrát v týdnu. Hubněte např. chůzí – je to nejpřirozenější způsob pohybu. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučila chůzi jako nejlepší prostředek k redukci tělesné hmotnosti.

Kombinace rozumného jídelníčku, pravidelného cvičení a vytrvalosti dokáže více než krátkodobá redukční dieta. Vyzkoušejte si to s námi sami. 

Aktuality

9.1.2021
Vážení zákazníci,  vzhledem ke stávajícím opatřením může docházet  ke změnám ve výdejních místech a výdejních časech. 
23.11.2020
Vážení zákazníci, od 21. 12. 2020 do 1. 1. 2021 plánujeme provozní přestávku. V roce 2020 vaříme poslední menu pro pátek 18. 12. 2020 a v...

Kontakt

Objednávky: +420 608 883 887

E-mail: info@vasekrabicky.cz

LINEP style, s.r.o.
Čajkovského 1904/11
130 00 Praha 3