Meruňky a dieta

03.05.2023

Meruňky jsou ovocem, které může být skvělým doplňkem zdravé a vyvážené stravy. Obsahují totiž mnoho živin, vitamínů a minerálů, které jsou pro lidské tělo důležité. V tomto článku se zaměříme na to, jak mohou meruňky pomoci při dietní stravě.

 

Meruňky jsou bohaté na vlákninu, která pomáhá udržovat zažívací trakt zdravý a reguluje hladinu cukru v krvi. Vláknina také pomáhá při hubnutí, jelikož se pomalu tráví a způsobuje pocit sytosti, což snižuje chuť k jídlu. Meruňky obsahují také mnoho vody, což pomáhá udržovat tělo hydratované.

Další výhodou meruněk je nízký obsah kalorií. Jeden středně velký kousek meruňky obsahuje pouze asi 17 kalorií. To znamená, že si můžete pochutnat na větším množství tohoto ovoce, aniž byste se museli bát přibírání na váze. Obsahují mnoho vitaminů a minerálů, jako je vitamín A, C a K, draslík a hořčík. Tyto živiny jsou důležité pro udržení zdraví, zlepšení imunitního systému a prevenci onemocnění.

 

S meruňkami se můžete setkat i u nás, např. 10. 5. 2023 v jogurtu se sušenými meruňkami nebo 15. 5. v jogurtovém kyselu. Uvidíte, že si pochutnáte.